Warto zobaczyć

Nowy bezpłatny katalog przyjmujący tylko dobre i unikalne wpisy PodróżujZprzyjemnością
Oprogramowanie dla turystyki xTur
Księgowość Kraków
Systemy rezerwacyjne
Chór Michael

Program do delegacji

Podstawowym świadczeniem, które należą się podróżującemu to dieta, która ma różnorakie stawki w zależności czy delegacja jest krajowa czy międzynarodowa oraz uzależniona jest od czasu trwania delegacji. Dodatkowo wyjeżdżającemu należą się zwrot wszystkich kosztów podróży m.in. należności za bilety lotnicze, kolejowe, hotele o ile nie były one zapłacone przez szefa. Sporą kontrowersję budzi zwrot za wykorzystywanie własnego auta podczas wyjazdu, bo kwoty za każdy przejechany km powinny wystarczyć na pokrycie wszelakich kosztów tj. paliwo, płatne autostrady, promy, płatne parkingi itp., zdecydowana większość firm zwraca takie koszty, a w według prawa to jest kolejny dochód pracownika, który powinien być „ozusowany” i opodatkowany. Ogólnie temat delegacji to spore pole do przekrętów, które zawsze są skrzętnie sprawdzane przez kontrolerów z US.
Podróż służbowa to właściwie nic innego jak podróż służbowa, czyli podróż którą zlecił nam pracodawca lub którą odbywamy w ramach naszej pracy. Kto otrzymuje wynagrodzenie za  delegację i w jakim wysokości? To już nie jest tak proste, trudność przepisów jest znaczna, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że to bardzo łatwe dużo ludzi nie radzi sobie z tym tematem

Każda osoba po zakończonej podróży musi przedłożyć na ręce swojego kierownica lub do działu kadr rozliczenie delegacji, można je wypełnić ręcznie lub sprawdzić dostępny w sieci programy do delegacji. Bezpłatne są jednak zazwyczaj tylko niefunkcjonalne kalkulatory za funkcjonalne systemy trzeba wnieść opłatę, ale nie są to zazwyczaj najczęściej wielkie opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *